Sposoby na ukrycie lwiej zmarszczki bez operacji plastycznej

Sposoby na ukrycie lwiej zmarszczki bez operacji plastycznej

Marszczysz brwi? Uważaj! Ryzykujesz, że zmarszczki pojawią się wcześniej, niż się tego spodziewałaś. Istnieją jednak sposoby na opóźnienie tego procesu. Poznaj wskazówki na ukrycie zmarszczek bez operacji plastycznej!

Lwia zmarszczka - co to jest?

Lwia zmarszczka lub zmarszczka mimiczna znajduje się między brwiami. Jeśli powstanie, nadaje ona surowego lub nerwowego wyrazu twarzy. Za jej powstawanie odpowiedzialne są dwa czynniki: skurcze mięśni oraz starzenie. Częste marszczenie brwi uszkadza skórę mechanicznie. Z biegiem lat skóra traci elastyczność, dlatego coraz trudniej jej będzie wrócić do swojej formy.

Na szczęście istnieją sztuczki, które pozwolą opóźnić proces powstawania lwiej zmarszczki lub zakamuflować już istniejącą. Jednak, jak wiadomo, lepiej zapobiegać niż leczyć!

Opóźnienie powstawania zmarszczek: to możliwe!

Zanieczyszczenia i ekspozycja na promienie UV ma niszczący wpływ na skórę, co może przyspieszyć powstawanie zmarszczek. Oto sposoby na opóźnienie tego procesu:

 1. Masaże twarzy 
  Masaże twarzy nie są jeszcze popularne, jednak regularne ich wykonywanie już od 25 roku życia może istotnie spowolnić starzenie się skóry. Chodzi tu o ćwiczenie relaksacji mięśni twarzy tak często jak to możliwe. Aby osiągnąć pożądane efekty, należy wykonywać masaż 10 razy dziennie przez kilka sekund.

 2. Zdrowy styl życia
  Regularne nawadnianie skóry poprzez zdrowe jedzenie i picie wody oraz spanie około 8 godzin na dobę to najlepsza metoda na to, by zapobiegać przedwczesnym zmarszczkom, a zwłaszcza – lwiej zmarszczce. Sięgaj po produkty nasycone antyoksydantami: po zielone warzywa, pomidory i orzechy.

 3. Noś okulary
  Jeśli masz niewielką wadę wzroku, ale unikasz okularów, zapewne marszczysz o wiele częściej okolice oczu, by widzieć rzeczy w oddali. Okulary pomogą odpocząć Twoim oczom i zrelaksować mięśnie twarzy. Ta mała zmiana może znacząco wpłynąć na młody wygląd!

 4. Sięgaj po suplementy diety
  Im szybciej tym lepiej! Dla uzyskania najlepszych efektów możesz śmiało rozpocząć kurację kolagenową w okolicach 25 roku życia. Dzięki temu na dłużej zachowasz elastyczną i gładką skórę!

Jak ukryć zmarszczki bez operacji plastycznej?

Kiedy już zmarszczki mimiczne się pojawią, nie martw się! Istnieją profesjonalne sera i techniki kamuflażu, które pozwolą Ci cieszyć się młodym wyglądem bez konieczności wizyty u chirurga!

Peptydowe serum liftingujące – to serum jest niezbędne do walki z każdym typem zmarszczek. Nałóż je na oczyszczoną skórę rano i wieczorem, aby uzyskać oszałamiający efekt wygładzenia i liftingu!

Intensywne serum nawilżające 4D – formuła z 4 kwasami została zainspirowana profesjonalnymi wypełniaczami. Produkt ten jest idealny do wygładzania delikatnych zmarszczek i ujędrniania skóry. 

Koncentrat wypełniający zmarszczki – to produkt przeznaczony do zmarszczek na twarzy. Ekspresowo wypełni drobne nierówności na twarzy. Z czasem linie staną się rozmyte i delikatne. 

Ta pielęgnacja zajmie honorowe miejsce w Twojej kosmetyczce!

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera