3 najważniejsze kroki przed nałożeniem samoopalacza

3 najważniejsze kroki przed nałożeniem samoopalacza

Dobre przygotowanie skóry przed nałożeniem samoopalacza jest niezbędne, by uzyskać równomierny efekt, bez smug i plam. W tym artykule przedstawiamy 3 wskazówki, jak cieszyć się nieskazitelną skórą, idealnie przygotowaną do aplikacji samoopalacza.

Krok 1: gładka skóra

Bardzo ważnym krokiem jest depilacja. Bardzo dokładnie usuń włoski ulubionym sposobem (woskiem lub maszynką). Jeśli zdecydujesz się na wosk, zrób to przynajmniej z 24-godzinnym wyprzedzeniem, żeby samoopalacz nie wdarł się w puste pory po włoskach.

Krok 2: złuszczanie

Aby uzyskać piękną, równomierną opaleniznę, koniecznie wykonaj peeling. Złuszczanie martwego naskórka oraz pozbycie się zanieczyszczeń na skórze wyraźnie ją wygładzi i umożliwi łatwą aplikację. Samoopalacz ma tendencję do mocnego barwienia suchych miejsc, dlatego nie warto omijać tego etapu. 

Wystarczy, że kilka dni przed nałożeniem samoopalacza wykonasz delikatny peeling ciała i twarzy, zwracając szczególną uwagę na kolana, łokcie i pięty – to tam martwego naskórka jest najwięcej. 

Nie musisz wykonywać mocnego złuszczania – nie ryzykuj uszkodzenia skóry i zaczerwienień! Wystarczy łagodny zabieg, dostosowany do potrzeb Twojej skóry. 

Wybierz ulubiony kosmetyk – ten drobnoziarnisty będzie idealny do delikatnego peelingu, natomiast wersja gruboziarnista to produkt w sam raz do zadań specjalnych. Odkryj peelingi Spa Destination oraz peelingujący żel pod prysznic Bronz’Express do łagodnego złuszczania.

Krok 3: nawilżanie

Po peelingu koniecznie sięgnij po kosmetyk nawilżający, aby następnie zaaplikować samoopalacz bez smug! Przesuszona skóra z pewnością nie polubi się z kosmetykiem brązującym – ta kombinacja oznacza plamy i nierównomierny koloryt. 

Zachowaj szczególną dokładność podczas nakładania kremu na suche i szorstkie obszary ciała. Aby uzyskać właściwy poziom nawilżenia, wybierz Japoński balsam do ciała z kwiatem wiśni.

Zaczekaj, aż balsam całkowicie się wchłonie i możesz sięgnąć po samoopalacz, by nadać skórze wymarzony odcień!

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera