SOS dla wrażliwej skóry: odkryj linię Hypo-Sensible!

SOS dla wrażliwej skóry: odkryj linię Hypo-Sensible!

Napięcie, zaczerwienienia, swędzenie i dyskomfort – jedna na dwie osoby zgłasza, że ma wrażliwą cerę – ale to nie powód do paniki! Czytaj dalej, by dowiedzieć się, jak ukoić skórę twarzy za pomocą odpowiedniej rutyny pielęgnacyjnej.

Wrażliwa skóra i zarazki? A co, jeśli to system naczyń połączonych?

W każdym centymetrze kwadratowym skóry znajduje się prawie miliard drobnoustrojów. Nie brzmi to elegancko, ale na szczęście mikrobiom ma niezwykle ważne zadanie: utrzymać równowagę bakteryjną skóry. 

Kiedy mikrobiom jest zbalansowany, skóra ma zapewnioną ochronę przed czynnikami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Gdy natomiast dochodzi do zaburzenia bariery hydrolipidowej, skóra nie może już się chronić i staje się podatna na podrażnienia. 

Jak rozpoznać wrażliwą skórę?

Wrażliwa skóra często wiąże się z nadreaktywnością – łatwo to rozpoznać po następujących objawach:

  • uczucie napięcia, mrowienia,
  • uczucie gorąca i pieczenia,
  • swędzenie,
  • zaczerwienienie.


Wszystkie te reakcje są powiązane z wieloma czynnikami i mogą pojawić się w każdym momencie życia, kiedy tylko mikrobiom zostanie zaburzony.

Co powoduje zaburzenia równowagi w mikrobiomie?

Istnieją czynniki, które wpływają na zdolność dobrych bakterii, czyli mikrobiomu skóry, do jej właściwej ochrony:

  • geny – sucha skóra, która nie wydziela dostatecznej ilości sebum na powierzchni jest bardziej podatna na podrażnienia,
  • środowisko – zanieczyszczenia, zbyt suchy, zimny lub gorący klimat to czynniki codziennie wpływające na skórę, czyniąc ją wrażliwszą,
  • urazy – mogą je powodować czynniki psychologiczne (stres), ale i mechaniczne – stosowanie zbyt agresywnych substancji, zabiegów dermatologicznych czy nieodpowiednio dobranych kosmetyków może uwrażliwiać skórę.


Rezultat: cera ze zwykłej, staje się wrażliwa. A gdy już jesteś posiadaczką tego typu cery, koniecznie zwróć uwagę na odpowiednią pielęgnację, aby problem ten nie przerodził się w poważne stany chorobowe, jak atopowe zapalenie skóry czy trądzik różowaty.

Rozwiązanie: linia Hypo-Sensitive od Académie Group

Aby przywrócić równowagę skórze wrażliwej lub alergicznej, laboratoria badawcze Académie Scientifique de Beauté stworzyły Hypo-Sensible. Linia pielęgnacyjna z kwiatami porcelany przeznaczona do intensywnego ukojenia i delikatnej pielęgnacji skóry wrażliwej i reaktywnej.

Dlaczego porcelanowy kwiat?

Kosmetyki z linii Hypo-Sensitive zawierają tylko niezbędne składniki, które łagodzą i odczulają reaktywną skórę z maksymalną skutecznością. Aktywny składnik wyizolowany z nektaru porcelanowego kwiatu to inteligentny składnik aktywny. Tak! Jest on w stanie przywrócić równowagę mikrobiomu poprzez wzmocnienie bariery immunologicznej skóry!

Dla jeszcze lepszych efektów, produkty Hypo-Sensible zawierają 98,2% składników pochodzenia naturalnego oraz kompleks 3 składników aktywnych:

  • olej z lnianki, bogaty w omega 3-6-9 – odżywia, regeneruje i wzmacnia ochronę wrażliwej skóry,
  • witamina E – działa stymulująco na produkcję kolagenu, napinając skórę i poprawiając jej jędrność,
  • guma biossacharydowa – ten aktywny składnik pochodzący z brązowych alg nadaje miękkość i zmysłowość konsystencji produktów do pielęgnacji skóry Hypo-Sensible.

Pielęgnacja z Hypo-Sensitive - ukojenie i otulenie

Idealnym produktem do odżywienia i wzmocnienia suchej skóry jest Balsam uzupełniający lipidy. Chroni przed wysuszeniem i uczuciem dyskomfortu. Dzięki swojej wyjątkowej formule wzbogaconej roślinnymi woskami, natychmiast redukuje nieprzyjemne napięcie i mrowienie. 

Krem na zaczerwienienia to krem, z którym możesz pożegnać zaczerwienienia! Został zaprojektowany w taki sposób, by natychmiast ukoić podrażnioną skórę i ujednolicić koloryt dzięki obecności zielonego pigmentu. 

Aby złagodzić uczucie pieczenia i przegrzania, sięgnij po maskę Maska kojąca zaczerwienienia, która przyniesie powiew świeżości i natychmiastowe uczucie ukojenia.

Nowość
Académie
Krem na zaczerwienienia
(1)
5.0/5
266,00 

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera