Czy wiesz, jak zmyć samoopalacz?

Czy wiesz, jak zmyć samoopalacz?

Jak tylko przychodzą cieplejsze dni, mamy tylko jedno pragnienie: wystawić nogi na słońce i nabrać pięknej, złotej opalenizny. Jeśli jednak na dni spędzone na leżaku musisz jeszcze trochę poczekać, możesz dodać sobie energetycznego wyglądu stosując samoopalacz. W tym artykule wyjaśnimy, jak usunąć nadmiar samoopalacza ze skóry, aby uniknąć plam i innych kłopotów.

Jak zmyć samoopalacz?

Prawidłowo stosowany, dobry samoopalacz może być Twoim najlepszym przyjacielem. Jednak drobny błąd i kosmetyk zamieni się w najgorszy koszmar, fundując na ciele nieestetyczne smugi i pręgi. Jeśli Ci się to przytrafi – mamy sposoby na szybkie pozbycie się problemu!

Właściwa aplikacja samoopalacza jest sztuką – nawet wysoka ostrożność nie chroni przed śladami na nogach lub rękach czy przed pomarańczowymi dłońmi. Wypróbuj te techniki, jeśli musisz szybko opanować tego typu sytuację.

Pomocy, mam na nogach plamy od samoopalacza!

Kilka chwil temu chciałaś wyjść z domu w ulubionej mini, a teraz marzysz tylko o tym, by ukryć nogi na zawsze? Nie martw się, problemy z samoopalaczem zna większość z nas. Aby pozbyć się plam, sięgnij po olej kokosowy! 

Wszystko, co musisz zrobić, to nałożyć dużą porcję oleju kokosowego na problematyczne miejsce. Pozostaw go na skórze na pół godziny. Następnie zanurz się w wannie z ciepłą wodą z mydłem (zadbaj o naturalne pH kosmetyków). Zmyj olej kokosowy – i wraz z nim nadmiar samoopalacza. Twoja skóra będzie wyglądała, jakby zupełnie nic się nie stało!

Czym zmyć samoopalacz z dłoni?

Każdy, kto stosował samoopalacze, miał kiedyś pomarańczowe dłonie. To niemal nieuniknione. Ale już spieszymy z dwoma rozwiązaniami, które uratują Twój dzień po niefortunnej przygodzie:

  1. Peeling
    Jeśli plamy nie są zbyt widoczne, możesz postawić na klasyczną metodę, czyli wykonać peeling, a następnie nawilżyć skórę. W 75% przypadków ślady powinny zniknąć zaraz po zakończeniu złuszczania.

  2. Stary sposób babci – zmywacz do paznokci
    Jeśli jednak plamy zbyt mocno wbiły się w skórę, czas na plan B! Zmywacz do paznokci zawierający aceton to niemal niezawodny sposób na zmycie samoopalacza. Z pomocą wacika rozprowadź kosmetyk po dłoniach i zetrzyj uporczywe plamy. Koniecznie dobrze wypłucz później dłonie – aceton mógłby podrażnić skórę, jeśli zostałby na niej na dłużej. W ostatnim kroku zadbaj o nawilżenie dłoni i ciesz się ich naturalnym odcieniem!


Usuwanie samoopalacza
nie powinno mieć już przed Tobą tajemnic. Czy teraz odważysz się wypróbować ten szybki sposób na piękną opaleniznę?

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera